Vladivostok + Kamçatka Turu

(VLADIVOSTOK) TSİ +7 SAAT ZAMAN FARKI BULUNMAKTADIR.

Sabah 06:55 yerel saatler Vladivostok şehrine varıyoruz sabah kahvaltısı sonrası şehri yakından tanımak için rehber eşliğinde gezimize başlıyoruz.

Vladivostok Rusya’nın en doğusundaki bir merkezdir ve altın boynuzun doğu ucundadır. İsmi, Doğunun Lordu anlamına gelmektedir. Japonya, Kuzey Kore ve Çin’in hemen yanındadır. Pasifik okyanusuna bakan yüzüyle de Alaska’ya selam çakmaktadır. Oscar ödüllü aktör Yul Brynner’in doğduğu şehirdir.

Öğle yemeği sonrası şehrin kalan kısımlarını gezmeye devam ediyoruz..

Pasifik kıyısında bulunan, Rusya’nın San Fransisco’su diye de tabir edilen bu şehri gezerken bir Rus denizaltısını, Finiküler diye adlandırılan raylı sistemi ve Altın boynuz körfezini de keşfedeceğiz.

Bu ada ile şehri bağlayan köprüler nedeniyle şehri İstanbul’a, görüntüyü İstanbul Boğazı’na benzetenler çıkmıştır. Şehir, bir eğitim şehri olarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Birçok modern üniversiteye ve çokça yabancı öğrenciye sahiptir.

(VLADIVOSTOK)

Sabah kahvaltısı sonrası şehir gezimize başlıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Vladivostok Kalesine çıkacağız bu kale Rusya – Japon savaşı sırasında kurulmuş olan tabyalar içermektedir. Bu tabyaları Ruslar Japonlardan korunmak aynı zamanda caydırcı olsun diye yapmıştır.  Kale içerisindeki müzeyide ziyaret ediyoruz.   Daha sonar akşam yemeği ile hotelimize yerleşiyoruz.

(VLADIVOSTOK)

Hotelimizde sabah kahvaltısı ardından öğleye doğru ayrılıyoruz Panoramik şehir turu ardına Öğle yemeği sonrası boğaz kıyısında şehri iyi gören bir merkezi yerden manzarayı seyrediyoruz. Deniz Ürünleriyle aynı zamanda havyarıda meşhur olan bir yere gelipte almamak olmaz yerel bir balıkçı pazarına giderek alışverişimizi yapıyoruz akşam yemeği sonrası hotelimize varış ertesi gün Kamçatka’ya geçiyoruz. 

 (VLADIVOSTOK-KAMÇATKA)  TSİ +9 SAAT ZAMAN FARKI BULUNMAKTADIR.

Kahvaltıdan sonra havalimanına transfer ve Aeroflot Havayollarının SU 5614 sefer sayılı uçuşu ile Kamçatka’ya hareket. Yerel saat ile 12.25’te varışımızın ertesinde Avacha körfez gezisi için limana transfer. Onar kişilik tekneler ile Starichkov adasına hareket. Balık da avlama şansımızın olacağı Avacha körfezi gezimiz esnasında öğle yemeği de servis edilecektir. Gezinin ertesinde şehre dönüş ve otelimize yerleşme. Konaklama: Otel Yemekler: Sabah, öğle, Akşam

 (KAMÇATKA)

Aynı zamanda bugün sertbest bir gün olacak tabi Kamçatka’ya gelmişken havyar almamak olmaz balık pazarı veya yerel alışveriş bölgesine gitmek isteyen misafirlerimiz yönlendirilecektir. Kamçatka’yı keşfetmeye cevreyi tanımaya çalışacağız, Kamçatka Rusya’nın en özel yeri olarak geçmektedir. Doğası ile yerel özellikleri ile bugün size yardımcı olmaya çalışacağız.

 (KAMÇATKA)

UNESCO Dünya Mirası olan Avacha volkanına araçlar ile transfer. Camel dağına 7 kmlik bir yürüyüş gezisi. Öğle yemeği Araçlar ile pasifik kıyısındaki siyah volkanik kum plajına transfer ve serbest zaman. Otele dönüş ve akşam yemeği. 

(KAMÇATKA, MOSKOVA, İSTANBUL)

Havalimanına transfer ve Aeroflot Havayollarının SU 1731 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.50’de Moskova’ya, varışımızın ertesinde de saat 14.15’te SU 2132 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. Saat 17.55’te İstanbul’a varış© Copyright 2018 by Kazan Travels LTD.